Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής “Αριστοτέλης” 2022

Τροποποίηση ημερομηνιών και τόπου διεξαγωγής των εγκριθέντων από το ΥΠΑΙΘ Πανελλήνιων Διαγωνισμών «Αριστοτέλης» 2022 (που οδηγούν και στη Διεθνή Ολυμπιάδα Φυσικής 2022) Φυσικών (για το Δημοτικό) και Φυσικής (για το Γυμνάσιο και το Λύκειο) λόγω της παράτασης των ειδικών συνθηκών της πανδημίας.
Λόγω της παράτασης της πανδημίας τροποποιούνται οι ημερομηνίες και οι τόποι διεξαγωγής των Πανελληνίων Διαγωνισμών Φυσικών / Φυσικής Δημοτικού, Γυμνασίου και Λυκείου «Αριστοτέλης» 2022 (που οδηγούν και στη Διεθνή Ολυμπιάδα Φυσικής 2022), οι οποίοι οργανώνονται από το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών/ Τμήμα Φυσικής και την Ελληνική Εταιρεία Φυσικής για την Επιστήμη και την Εκπαίδευση.

Ο Διαγωνισμός Φυσικής για το Λύκειο την Παρασκευή 11/3/2022, ενδοσχολικά (στις τάξεις των μαθητών/τριών), τις ώρες 12.00-14.00 για την Α’ και Β’ τάξη (σε μία φάση, όπως κάθε χρόνο) και 11.00-14.00 για τη Γ’ τάξη.

Περισσότερες πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο