Eκλογές πενταμελών μαθητικών συμβουλίων Σχολικού Έτους 2023-24

Την εβδομάδα αυτή και πιο συγκεκριμένα την Τρίτη 03 Οκτωβρίου 2023 και την Τετάρτη 04 Οκτωβρίου 2023 πραγματοποιήθηκαν στο Σχολείο μας οι Εκλογές για την ανάδειξη των Πενταμελών Συμβουλίων και των τριών τάξεων (Α΄, Β’ και Γ’ Λυκείου). Ευχόμαστε σε όσους εξελέγησαν καλή δύναμη στα νέα τους καθήκοντα και καλή συνεργασία με όλους τους φορείς και θεσμούς εντός και εκτός σχολείου. Η εξοικείωση των μαθητριών και των μαθητών με τις δημοκρατικές διαδικασίες εντός σχολείου θέτει την βάση για την ανάπτυξη των ενεργών πολιτών του αύριο. Όποιος μαθητής/τρια ή γονέας θέλει να ενημερωθεί για τον τρόπο λειτουργίας των μαθητικών κοινοτήτων μπορεί να το κάνει ανοίγοντας την παρακάτω εξαιρετικά κατατοπιστική παρουσίαση.